Opieka hospicyjna w domu

Hospicjum domowe

Hospicjum domowe powinno być rozważone, gdy pacjent nie jest już w stanie dokonać przejścia do placówki opieki tradycyjną drogą. Jeśli śmiertelnie chory pacjent jest medycznie stabilny i nie ma ochoty na przeniesienie, może być dobrym kandydatem do hospicjum domowego. Hospicjum domowe jest zalecane, gdy choroby nie można kontrolować za pomocą leków, stan pacjenta wymaga stałego monitorowania i/lub pacjent ma wysokie ryzyko powikłań, które mogą rozwinąć się w śmierć.

Jakie są korzyści z hospicjum domowego?

  • Oszczędność kosztów: Domowa opieka hospicyjna jest tańsza niż opieka w placówce stacjonarnej, zwłaszcza w pobliżu końca życia. Szacuje się, że Medicare wydaje około 70 000 dolarów na ostatnie 6 miesięcy życia pacjenta w placówce instytucjonalnej, ale tylko 35 000 dolarów na ostatnie 6 miesięcy życia tej samej osoby w warunkach domowych.
  • Komfort: Hospicjum w domu pozwoli Ci umrzeć w znajomym otoczeniu.
  • Godność: Dzięki hospicjum domowemu będziesz miał możliwość kontrolowania swoich ostatnich dni. Zamiast przebywać w szpitalu lub domu opieki, gdzie masz niewielki wpływ na swoją opiekę, zespół hospicyjny będzie ściśle współpracował z Tobą, aby określić, czego potrzebujesz.
  • Kontrola: Nieuleczalnie chory pacjent może czuć się poza kontrolą po przyjęciu do placówki opieki stacjonarnej. Hospicjum domowe pozwala na zachowanie kontroli nad swoim życiem aż do samego końca.

Jakie są koszty hospicjum domowego?

Koszt hospicjum domowego zależy od wielu czynników, przede wszystkim od potrzeb pacjenta i kwalifikacji opiekuna. Koszt hospicjum domowego w Polsce będzie prawdopodobnie niższy niż w innych krajach. Wynagrodzenie pielęgniarki opieki domowej wynosi około 800 USD miesięcznie. Koszt hospicjum domowego w Polsce:

  • Rezydencja: 1 500 USD - 3 000 USD
  • Pielęgniarska opieka domowa: 800 USD
  • Sprzęt medyczny: 1,500 - 5,000 USD